homeopatia

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de RODICA 2011 cu 12 ani in urma.

stie cineva un medic homeopat bun in bucuresti ? nepotelul meu raceste foarte des si la un control orl i sau descoperit polipi , i sa recomandat operatie dar fiind foarte mic (1 an si 8 luni) nu am dori sa il operam ,poate il ajuta homepatia.multumesc

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 12 ani

Nu vad cum ar ajuta homeopatia la polipi. Nu mai chinuiti copilul si urmati sfatul medicului ORL.

catalinig

acum 12 ani

Sustin si eu afirmatia de mai sus. Am incercat sa cresc imunitatea copilului meu prin tratamente homeopate , dar a fost un esec. Fecventa racelelor s-a mentinut (si inca se mentine) constanta (aproape lunar, desi nu-mi expuneam copilul in colectivitate, agata virusii parca si din priviri).
La fel un esec a fost si incercarea de a evita operatia de polipi tot prin aceasta metoda ( desi perioada administrarii tratamentelor homeopate a fost de durata) si pina la urma tot interventia chirurgicala s-a dovedit a fi vindecarea (sper sa nu existe recidiva).Tot ce mi-a reusit pina la urma , pe linga risipa pecuniara a fost modul cum mi-am stresat copilul, felul cum l-am chinuit deplasindu-ma la sute de km. de domiciliu pentru a ajunge la cel mai sclipitor medic homeopat.
Poate ca e buna si aceasta practica medicala , insa numai pentru anumite afectiuni ca de exemplu ipohondria.Da, cred ca numai asta se poate vindeca homeopat cu adevarat.Asta este parerea mea, si daca gresesc , imi cer scuze in fata medicilor adevarati care imbratiseaza totusi aceasta practica, sau a pacientilor care cred in reusita.

maria popescu

acum 12 ani

nu stiu daca polipii pot fi tratati si altfel decat prin operatie, insa
iti pot recomanda un produs din plante pt intarirea imunitatii. se numeste Esberitox N si este obtinut din: Echinaceea, Thujae si Baptisiae. daca este administrat in cazul racelii Esberitox N are rolul de a reduce perioada bolii.

catalinig

acum 12 ani

De unde pot achizitiona acest produs?
As dori totusi sa-l incerc , desi pina in prezent nici un remediu homeopat nu s-a dovedit a fi eficient in cazul copilului meu. Nici macar pentru forme usoare de viroze , desi medicul ma asigurase convingator ca remediile prescrise de el au eficienta garantata si in cazul amigdalitelor pultacee care , din cind in cind il mai chinuie pe copilul meu.

Luiza M.

acum 5 luni

Medic Dr. Liliana Docan-Vardai - Datele de contact le gasiti dand o cautare in google cu cuvantul medicnaturist. Cel mai bun medic homepat pe care l-am intalnit. Trateaza adulti si copii. Este medic de familie, pediatru si specialist homeopatie. RECOMAND!