hemoglobina

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de rva82 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,am facut acum doua zile analize la copii mei ,la fata au iesit bune in schimb la baiat a iesit emoglobina 13,7 .copilul are varsta de 6 ani si 5 luni.Ce insemana este ceva rau?Va rog frumos sa ma ajutati cu n mic sfat.Ce trebuie sa fac ?Astept un raspuns cat mai repede. Va multumesc pentru timpul acordat.

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Acesta valoare a hemoglobinei se incadreaza in limitele normalului. Valorile sub 10 pledeaza pentru o anemie hipocroma.