Gat inflamat?

Afectiuni respiratorii la copii Infectie gat Cancerului capului si gatului

Postata de Utilizator11615217257 cu 3 ani in urma.

Buna ziua,

De aproximativ jumatate de an experimentez oboseala continua, care nu se modifica indiferent de cat dorm. Am de asemenea si reflux, care duce la senzatie de arsuri pe gat (de un an sau doi). Pe langa asta, de 2 luni a aparut o tuse seaca, dar vine si pleaca. In ultima luna au aparut si transpiratii nocturne. De asemenea, am si o durere inconstanta sub omoplatul drept (probabil e irelevant, dar am zis sa mentionez si asta). Exista o oarecare dificultate la inghitit, dar nu as zice ca e ceva major. M-am uitat in gat si mi se pare ca e o "masa" de tesut in spatele amigdalei stangi. Am atasat o poza
adresa_web_filtrata /dbB7VdW
Voiam sa stiu daca ar trebui sa fie o ingrijorare sau arata normal?

Multumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Gripa/gat-inflamati-afla-cateva-remedii-rapide_16659