FLORI

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de pop495944 cu 11 ani in urma.

buna ziua,am o fetita de 4 ani si de cand am duso la camin imi raceste foarte des ,imi tuseste foarte rau noapte nu imi este diagnosticata cu asm, pot sa-i dau sirop astha 15 si flixotde?

Raspunsuri (2)

ooaannaa

acum 11 ani

Buna ziua!am un baietel de 4ani jumate si are aceeasi problema de la trei ani,doar ca el a avut ghinionul sa schimbe mai multi medici si mai multe tratamente pentru diagnosticul incorect de astm dat de ei,pana ce am gasit medicul ce l-a diagnosticat corect.Baietelul meu a avut reflux gastroesofagian,caci tusea cand il culcam seara pe spate,sau daca ii dadeam sa pape sau sa bea inainte de culcare.S-a vindecat in 2 saptamani complet,dar de atunci a facut si rinita alergica,sensibilitatea fiind cauzata si de tratamentele incomplete din trecut,date numai la sfatul medicului.Acum nu ma pot exprima in privinta fetitei dv,dar va sfatuiesc sa va ascultati instinctul in privinta medicilor.Spuneti-mi va rog cum ati rezolvat problema cu tusea fetitei.Sanatate!

Cornelia, Craiova

acum 11 ani

Buna,
Incercati homeopatia, in primul rand sa gasiti un medic homeopat bun. Copiii mei au avut multe probleme de sanatate, printre care si cele enumerate de dvs. si homeopatia ne-a ajutat mult. Am trecut si peste febra de 40 grade doar cu homeopatia. Homeopatia ajuta dar foarte important este medicul homeopat! Multa sanatate va doresc!