flegma deasa ...

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de nicusor123 cu 11 ani in urma.

Buna seara.
De ceva timp imi vine sa "scuip" des ,si cand o fac ...flegma are firicele 1-2 firicele de sange.Acesta are textura asemanatoare mucoasei nazale si uneori culoare galbuie ...
Mentionez ca problema a aprut acum aprox. 1 luna dupa ce mi-a trecut o raceala si dupa 1 sapt. de durere in gat.Acum nu ma mai doare ,doar in unele dimineti cand ma trezesc ma ustura .. dar apoi trece.De asemenea cand trag aer in piept am o senzatie ciudata ... un fel de suierat si vine aerul rece... aaa si uneori am o nara infundata. Cautand pe google ... mi-a dat de banuit ca ar fi bronsita dar nu sunt sigur si as vrea sa va cer sfatul.
Deci ce credeti este bronsita sau altceva ? .... oricum vineri voi merge la doctor.

Raspunsuri (5)

nicusor123

acum 11 ani

Buna seara.
De ceva timp imi vine sa "scuip" des ,si cand o fac uneori flegma are firicele 1-2 firicele de sange.Acesta are textura asemanatoare mucoasei nazale si uneori culoare galbuie ...
Mentionez ca problema a aprut acum aprox. 1 luna dupa ce mi-a trecut o raceala si dupa 1 sapt. de durere in gat.Acum nu ma mai doare ,doar in unele dimineti cand ma trezesc ma ustura .. dar apoi trece.De asemenea cand trag aer in piept am o senzatie ciudata ... un fel de suierat si vine aerul rece... aaa si uneori am o nara infundata. Cautand pe google ... mi-a dat de banuit ca ar fi bronsita dar nu sunt sigur si as vrea sa va cer sfatul.
Deci ce credeti este bronsita sau altceva ? .... oricum vineri voi merge la doctor.

eu

acum 10 ani

ai fost la doctor ? ce ai aflat ?

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este dificil de a pune un diagnostic doar pe descriere...este nevoie de un examen pneumologic amanuntit . Poate fi o bronsita sau poate fi mai mult de atat...

Cornelia, Craiova

acum 11 ani

Buna,
Incearca Homeopatia, care are rezultate bune, in probleme de sanatate. Spun din experienta avuta in familia mea, cu rezultate bune, aplicand Homeopatia, la multe probleme. Foarte important este sa gasesti un homeopat bun, deoarece homeopatia are rezultate, dar aplicata cum trebuie.
Iti doresc sa iti ajute Dumnezeu sa gasesti un homeopat bun, asa cum am gasit noi!

Dragos

acum 2 ani

Bună ziua ! Ați descoperit care este problema?