Fetitei mele de 3 ani si 3 luni ii curge nasul de o saptamana .

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de MAGDA ELENA cu 11 ani in urma.

Buna seara. Fetitei mele, de 3 ani si 3 luni , ii curge nasul de 8 zile, se infunda pe nas- dupa trei zile de mers la gradinita. Mentionez ca secretiile nazale ii vin si in gura si nu le elimina decat prin voma.Ii este teama sa mai manance.Ii pun in nas ser fiziologic, sufla apoi ii pun Olinth si Biorinil alternativ, dar nu se desfunda. ii este frica de aspirator nazal.avem nopti nedormite, se trezeste si face atacuri de panica parca se sufoca pentru ca ii vin secretiile din nas in gura. Face febra intre 37-37.5.Medicul de familie i-a prescris Azitromicina 200 3.5ml/24 ore, Biorinil, Ketof 2.5 ml seara, Fluimucil 2.5ml/3 ori /zi, Nurofen 6.5ml/3ori/zi.La plamani a spus ca nu are nimic.Dupa acest tratament de 5 zile nu s-a ameliorat nimic, din contra in a 8-a zi am luat-o de la capat cu stranut si secretii abundente transparente gelationase. Ce este de facut? Ce mai trebuie sa fac sa-i treaca?Astept raspuns . Multumesc.

Raspunsuri (2)

iul63

acum 11 ani

Merita sa cauti un produs nou, Capsio Kids . E ieftin si se gaseaste si online.E cea mai buna solutie salina complexa cu sare de la marea moarta si apa saracita in deuteriu. Trateaza natural fara obisnuinta fara dependenta! Merge Garantat!

Mihaela

acum 10 ani

Buna!
Nebulizari cu adrenalina (ar putea sa functioneze),o sa fie mai greu la inceput pana se invata cu zgomotul facut de nebulizator ,dar apoi o sa se invete .Am patit si eu cu baiatul meu de 3 ani jumate ceva similar ,nasul i-a curs cateva saptamani ,am incercat picaturi ,spreiuri nazale .Rezultatele nu au fost cele asteptate ,apoi i-am facut nebulizari cu adrenalina de 2 ori pe zi si i-a fost mai bine .Sanatae multa!