fetita mia e racita ce as tutea sai dau pentru ai trece

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de [email protected] cu 12 ani in urma.

FETITA MIA IN VIRSTA DE 7 LUNI II CURGE NASUL STRANUTA SI II LACRIMEAZA OCHI CEAS PUTEA SAI DAU PENTRU A TRECE RACEALA IMPREUNA CU ACESTE SINTOME DE MAI SUS VA MULTUMESC ANTICIPAT SI ASTEPT UN RASPUNS CIT MAI CURIND

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Daca este racita ar trebui consultata de medicul sau sa stabileasca diagnosticul. Daca nu este posibil si starea generala este buna ,administrati Nurofen sol, de 3 ori pe zi cate 1 ml per os( pe cale bucala ).

Petcu

acum 12 ani

Vitamina C lichida pentru bebelusi, Sterimar spray cu Cupru (dezinfectant), sucuri de fructe, supe, Tantum Verde pentru bebelusi spray pt gat