Febra mare?

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de Utilizator11564244427 cu 4 ani in urma.

Buna ziua,va rog sa ma ajutati si pe mine,băiețelul meu in varsta de 9 ani a începutsa faca febra de aproape o saptamana,de trei zile l-am internat la pediatrie 2 cu febra 40 si convulsii si varsaturi,de atunci i se administrează cate 2 feluri de antibiotice si algocamin cu ser pentru febra,in astea 3 zile de cand e internat,nu are nici o schimbare in bine,azi a facut iar febra 39 de 4 ori,va rog spunetimi ce e de facut.iau fost luate analize din sânge,am impresia ca antibioticele ce le da nu au nici un efect.

Raspunsuri (1)

Rebeca

acum un an

Bună seara vreau sa știu și eu ce se întâmplă fetita mea de 8 ani de trei zile face numai febra o doare rău capu vomita are amețeli va rog spunetim