febra mare

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de geaninnaantonella cu 11 ani in urma.

buna seara.am un baiat in virsta de 4 ani si de aproximativ 2 luni a inceput sa faca febra care ajunge chiar si la 39-40 insotita de vomit.Tind sa precizez ca de fiecare data a fost internat la spital pentru ca sa deshidratat prin vomit,i s-au facut analize,dar,nu au reusit sa-i gaseasca nimic si odata hidratat totul reintra in normalitate iar normalitate aceasta dureaza intre 6 zile si 2 saptamini dupa care noaptea iar se reintoarce febra alta(care nu scade cu nimic si dureaza 2 zile) insotita de vomit pina la deshidratare.Este a 3-a orara cind se intimpla in 2 luni si imi este teama sa nu fie ceva mai grav.Va rog ajutatima cu sugestii sau cu un raspuns.mii de multumiri...PS.ziua respira normal iar in timpul somnului respira cu greu

Raspunsuri (4)

Socrates

acum 11 ani

Buna seara,
aceasta afectiune se poate vindeca usor cu ajutorul homeopatiei. Mergeti cat mai repede la un medic homeopat bun. Exista o afectiune cu simptomele de mai sus la care din gura apare un miros ca de acetona. Ati remarcat ceva de genul aceasta ?

Cornelia, Craiova

acum 11 ani

Buna,
Incercati homeopatia, in primul rand sa gasiti un medic homeopat bun. Copii mei au avut multe probleme de sanatate si homeopatia ne-a ajutat mult.Am scapat de febra mare 40 grade si multe alte probleme numai cu homeopatia. Homeopatia ajuta dar foarte important este medicul homeopat! Multa sanatate va doresc!

geaninna

acum 11 ani

am sa incerc si cu homeopatia si asa este Socrate,ere un miros foarte urat in gurita de cand are problemele acestea.va multumesc pentru sugeriment

Elena

acum 11 ani

Am baiat de 1 an si o luna,are febra pana la 39.5.Gingiile lui sunt umflate atat la dintele incisiv de jos cat si la masale.Spunetimi va rog,cat timp poate sa dureze febra de la dinti sau de la ce asa febra mare si mult timp,de 2 saptamani,poate sa dea...?Medicii spun ca de la dinti,si ca a avut glandele umflate,dar acuma ia trecut ,dar febra continua....Ajutatima va rog!!!!!!!!!!Am doi copiii Maria 3ani si Vlad 1an si o luna........e foarte greu!Ajutatima va rog frumos!!!!!!