febra copii

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de elisav6 cu 12 ani in urma.

am un nepotel de trei anisori si este in spania ,face febra si ziua si noaptea,dar nu mereu,a fost la medic si a zis ca are un virus nespecificat. in git i se vad 2 puncte rosii.citeodata tuseste si scuipa ceva lipicios.la medic i sa prescris sirop DALSY pentru febra si ibuprofer suspensie. va rog un sfat sau un tratament pentru copil.multumesc.

Raspunsuri (8)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Deoarece a fost consultat de medic si are prescris si tratamentul (dupa cum vedem) sa-l fereasca de aerul si apa rece, de inghetata, de curentul rece. Sa-i asocieze propolis sau imunogrip.

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

elisav 6

acum 12 ani

cine a postat MMS spunetimi ce este si cum se administreaza la copii daca ziceti ca a-ti folosit.multumesc

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

elisav6

acum 12 ani

unde a-ti zis ca se gaseste ca au sters comentriu si nu am apucat sa-l salvez. multam.

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

elisav6

acum 12 ani

pentru MMS id de mess [email protected].