Este bun tratamentul

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de MembruMobileApp302771 cu 8 ani in urma.

Buna.baietelul meu de 3 ani a fost gasit cu pleumonie acuta IRA.urmez urmatorul tratament aksa:gentamicina injectabil, dexa, zinnat, ventolin, fixotide, fluimucil si ketof.e bun tratamentul dat fe medic? Are ceva dak il fac avada? Va rog sa mi raspundeti dak se poate chiar in medic!

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 8 ani

Schema terapeutica este complexa( probabil afectiunea prezinta si o componenta astmatiforma) motiv ce ma determina sa va recomand sa nu introduceti alte medicamente fara avizul medicului care a examinat si trateaza copilul !

Veromarcu

acum 8 ani

Va multumesc domn doctor.nu introduc nimic fara sfatul medicului.afecteaza cu ceva dak il tratez acasa bineinteles cu tratamentul dat de medic.mentionez k nu a facut febra, nu a vomay nimic, doar avea o respiratie mai grea si tusea

Veromarcu

acum 8 ani

Va multumesc domn doctor.nu introduc nimic fara sfatul medicului.afecteaza cu ceva dak il tratez acasa bineinteles cu tratamentul dat de medic.mentionez k nu a facut febra, nu a vomay nimic, doar avea o respiratie mai grea si tusea

Veromarcu

acum 8 ani

Va multumesc domn doctor.nu introduc nimic fara sfatul medicului.afecteaza cu ceva dak il tratez acasa bineinteles cu tratamentul dat de medic.mentionez k nu a facut febra, nu a vomay nimic, doar avea o respiratie mai grea si tusea