este bun tratamentul?

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de crinis cu 12 ani in urma.

buna ziua..am si eu o intrebare..am un baietel de 2 ani si 2 luni si avem probleme cu rosu in gat..avem deja 4 zile de cand medicul pediatru ne-a dat tratamentul care consta in nurofen .cedax si eurospal..insa de 4 zile facem febra 38.5-39.9 ..pana ieri a avut si gingia rosie si putin inflamata(avem toti dintisori si maselele)si astazi avem o umflatura la gat...nu inteleg desi tratamentul a fost respectat copilul nu isi revine..,pofta de mancare nu prea avem..noapte nu dormim ca facem febra sau avem stari de neliniste..ce as putea face in acest caz?

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Daca au aparut si ultimii premolari gingia si dintii de lapte nu ar mai trebui sa fie cauza ;. Daca spuneti ca are " o umflatura la gat " precum si febra ,ar insemna ca este vorba de o adenoamigdalita ( posibil purulenta ) cu adenopatie submaxilara. Trebiue consultat din nou de catre medicul care a instituit tratamentul ( sau un ORL-ist la latitudinea d-vs )

crinis

acum 12 ani

multumesc frumos pt raspuns

crinis

acum 12 ani

multumesc frumos pt raspuns

crinis

acum 12 ani

multumesc pt raspuns