Dureri usoare Toracice.

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de Kapitanu cu 9 ani in urma.

Buna ziua am 15 ani, iar marti seara in jurul orei 19:00 am efectuat foarte mult sport fizic. De atunci am obosit foarte mult si a inceput sa ma doara usor in zona inghinala si burta. Miercuri a inceput usor, usor sa ma doara in torace si sa am o stare p***a, joi la fel. Astazi vineri de dimineata ma doare usor la nivelul toracelui si respir, uneori greu. Nu am alte afectiuni, poate uneori durere de burta. In rest nu tusesc, doar ca respir putin mai greu. Este o situatie, grava? sau din cauza efortului de marti ar trebuii sa ma recuperez?

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 9 ani

Exercitiile fizice trebuiesc executate dupa un program rational si gradulde dificultate sa fie progresiv; Musculatura corpului trebuie sa se obisnuiasca treptat cu efortul ; Altfel puteti face "asa zisa febra musculara dupa efort " Daca simptomatologia pe care o descrieti nu se amelioreaza , treptat , puteti face un control medical ( la medicul de familie si eventual un examen radiologic pulmonar.

Cruceru Viorel

acum un an

Am un băiat de 17 ani și vreu să-l operez de torace ce trebuie sa fac ca la particular este mult 7000de euro la Brașov Sf Constantin ma puteți ajuta cu programare