dureri in piept

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de cezareea cu 12 ani in urma.

buna seara.uneori ma doare unn pic in piept asa cam in partea stanga.nu ma doare mereu.ma doare rar.mai ales cand simt ca am avut pieptul dezgolit.sunt dureri de 2 sau maxim 3 secunde dar totusi ma ingrijireaza.ce trebuie sa fac.?

Raspunsuri (3)

Mihaela22120678

acum 12 ani

durata scurta sugereaza ca nu e de la inima

cezareea

acum 12 ani

si poate fi ceva grav?

Dr. Cranta Ali

acum 12 ani

va sugerez un consult la medicul de familie, radiografie pulmonara, ECG. poate sa fie vorba d eo nevralgie intercostala, dar este bine totusi sa faceti si cateva investigatii.