Durare deasupra sânului care iradiază inclusiv la spate. Ce sa fie ?

Afectiuni respiratorii la copii Boli respiratorii Durere

Postata de Utilizator11531516101 cu 5 ani in urma.

De ceva vreme (o luna,doua) resimt deasupra sânului stâng o durere apăsătoare când stau în pat și adesea sub forma de înțepătura. Dacă mișc ma doare pana în spate, simt acea înțepătura. Țin sa reamintesc ca am simțit de câteva ori on timp ce stătea în pat și m-am învârtit dintr-o data ca o rupere de ceva,foarte tare. Am momente im care atunci când inspir ma înțeapă foarte tare. Oare ce ar putea fi? E o simpla durere trecătoare? Am nevoie de o consultație? La efort nu simt nimic. Însă respir destul de greu. Am mai avut în capul pieptului cu ceva timp în urma ceva rotund, de dimensiunea unei alune care se mișcă dar cu timpul a dispărut, însă dacă pun mana de multe ori când ma doare în capul pieptului resimt durerea acelei "biluțe". 21 de ani

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/cauzele-durerii-de-sani_11360