De ce se aude acest harait?

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de Ciprian cu 5 ani in urma.

Buna ziua , am si eu o fetiță de 1 an si 4 luni , am fost cu ea internată pentru pneumonie nespecificata . După tratamentul care ia fost acordat , ne a dat drumul acasa , de 2 zile se aude un harait cand respiră in special noaptea mai rau , care putea sa fie cauza? Va multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Tamara Marcovici

acum 5 ani

Buna seara. Fetita trebuie examinata de catre medicul de familie sau pediatru deoarece acest sunet poate avea mai multe cauze: bronhoobstructie, secretii, etc. In functie de rezultatul examinarii clince se vor face recomandari terapeutice.

Ciprian

acum 5 ani

Multumesc frumos , dar sa stiti ca năsucul nu-i curge, mucisori nu are deloc, am incercat noi sa i tragem mucisori cu batista bebelușului dar nu are absolut nimic , am băgat înainte putin ser fiziologic