De ce copilul meu de un an si o luna face atat de des temperatura??

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de MembruMobileApp1506928853 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. Am un baietel de un an si o luna si cam la 3 saptamani - o luna face temperaturi foarte mari 39.4-39.8. Raceste foarte des, ni se da antibiotic de fiecare data, dar problema tot reapare. I-am facut si analize dar degeaba, nimic relevant pentru medici. Ce as mai putea incerca? Multumesc anticipat pentru raspuns si sanatate tuturor.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiuni-respiratorii-la-copii/tratamentul-febrei-la-copii_278

MembruMobileApp1506928853

acum 6 ani

Buna ziua. Am fost la nenumarate controale, mai exact de fiecare data si aproape intotdeauna mi s-a dat antibiotic pentru el. Nu stiu unde sa il mai duc sau ce sa ii mai fac.