Cum scap de nasul infundat in permanenta?

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de Utilizator11627128967 cu 2 ani in urma.

Buna ziua. Am o fetita de 6 luni si de o saptamana are nasul infundat si nu poate respira normal. Se ineaca, tuseste si se trezeste speriata. Am incercat sa ii desfund nasul pe rand cu pompita, batista bebelusului, aspirator nazal si aparat de aerosoli, la toate folosind ser fiziologic . Dupa aspirare nasul ramane la fel de infundat, de parca nu am folosit nimic.
Ajutor, va rog!!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Nasul-si-sinusurile/cum-ajuti-copilul-cand-are-nasul-infundati_12731