Cornete nazale inflamate?

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de cu 2 ani in urma.

Am o fata de 3 ani care de la un timp i se inflamează cornetele nazale pe rand nu amândouă odata ,strănută, sforăie noaptea respira numai pe gura, face pauze când respira și respira cu dificultate că și cum ar fi plină de secreții. Am fost și la ORL a zis că are gatul și nasul inflamat i sa dat tratament l-am urmat dar degeaba a urmat și o tuse urâtă din cauza căreia am ajuns in spital unde a primit tratament cu antibiotic. Cat i sa administrat antibiotic a fost mai bine dar tot a avut cornetele inflamate. Menționez că este foarte încercănată, eu bănuiesc a are rinita alergica unde ar trebui sa merg cu copilul la alergolog sau tot la orl? Chiar nu mai știu ce să fac și unde sa merg. Va mulțumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Nasul-si-sinusurile/tratarea-congestiei-nazale-si-a-presiunii-sinusurilor_8685