ce

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de cojadimar cu 12 ani in urma.

ce vitamine si ce lapte ne recomandati in cazul bronsiolitei la doi ani? sa trecem din nou pe lapte praf si care ar fi cel optim?
avem o carenta de calciu si magneziu.

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Bronsiolita este o afectiune a aparatului respirator ( afectarea cu preponderenta a bronsiolelor pulmonare ) severa si nu are nici o legatura cu felul alimentatiei ! Totusi daca a ti intrebat,va raspundem ca in orice situatie preferabil este laptele de vaca integral la copilul d-vs de 2 ani ( nu lapte praf ) deoarece contine toti principii alimentari (nemodificati) precum si vit B.2 , vit B12, vit A si D, in plus Calciu si Magneziu .. Sanatate

cojadimar

acum 12 ani

Va multumim. Faceti un lucru minunat cu acest site. Va urez multe succese si satisfactii profesionale in continuare. Cu respect, Adriana Vragneanu.

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului