Ce poate sa fie in cazul acestor simntome?

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de Denisa Pătru cu 2 ani in urma.

Buna seara! Acum ceva timp am fost la medic cu niste intepaturi in partea stanga, am fost internata in spital o perioada de timp luand tratament. Cei de acolo mi-au spus ca am tahicardie supraventriculara si niste pete pe plamani, am urmat un tratament pe un timp indelungat dar intepaturile au reaparut iar eu nu am spus la nimeni si nu am mai dat atentie crezand ca nu e nimik grav. Decurand am fost iar internata in spital deoarece aveam dureri de cap, febra și o tuse foarte seaca, doamna doctor mi-a spus ca am boala pulmonara. In ultimul timp simnt ca nu pot sa resipir normal, atunci cand trag aer se aude un suierat uneori imi tremura corpul si simnt ca ma tine ceva in piept. Am ameteli, vad incetosat uneori si pete albe, permanent bataiile inimii sunt prea rapide si ma inteapa. De ceva timp m-am apucat de fumat " vapeuri" tigari electronice si am crezut ca din cauza lor dar nu cred ca asta e problema. Simt ca ceva se intampla cu organizmul meu si imi este teama sa nu fie ceva grav. Ce poate sa fie?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-ritm-si-conducere/palpitatiile-cand-devin-un-motiv-de-ingrijorarei_16378