ce ar putea avea copilul meu?

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de Nicoleta173137488 cu 12 ani in urma.

Am un baietel de 9 luni si jumatate.acum 2 sapt.am ajuns la urgente cu el ,avea 39,5 temperatura.mi-a spus ca are rosu in gat.mi-a dat tratament(sumetrolim si nurofen).la plamani a spus ca nu are nimic.dupa ce am terminat cu tratamentul(5 zile)am fost la medicul de familie si a spus ca e bine.cam la 3-4 zile baietelul a inceput sa tuseasca la efort,o tuse uscata,mai ales cand il pun sa mearga pe jos.si cateodata cand inspira scoate un zgomot,dar nu mereu.noaptea nu tuseste,nu face febra si este vioi.ca ma sfatuiti sa fac?spuneti-mi daca banuiti ca ar avea ceva.MULTUMESC

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Tineti legatura cu medicul copilului, caci dupa orice infectie acuta de cai aeriene superioare, poate ramane cu o tuse, uscata sau cu secretii si cu nas infundat, sau poate face o recadere si mai necesita tratament.

stefan185

acum 12 ani

sunt anumite boli care se depisteaza dupa mai multe investigati.Nu disperati dar nici nu stati pasiva. cautati un specialist pediatru NU VA LASATI PE INFORMATIILE MEDICILOR DE FAMILIE. acestia sunt GENERALISTI nu va pot da o informatie strict de specielitate. faceti analize la un centru pediatru bun si sigur numai dupa analize atente poti spune daca copilul e sanatos sau nu. medicul de familie are stretoscopul si o lingura cu care se uita in git care vede doar ceva exterior.facetii analize mai atente nu e posibil ca un copil sa aibe sintome asa si sa fie sanatos repet nu DIPERATIsi lasati medicul de SPECIALITATE sa aibe ultimul cuvint MERGETI CU EL LA O BISERICA PENTICOSTALA DE OBICEI SA-I OFERE O BINECUVINTARE SI UNGERE CU UNDELEMN in rest sanatate

stefan185

acum 12 ani

cer scuze domnului doctor Emil ca am intervenit dupa dinsu . eu doar miam dat cu parerea dar sunt dezamagit de prestatia anumitor doctori de familie.

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului