Cand se ia BRONHOVAXOM: inainte de declansarea bolii sau chiar in timpul manifestarii ei ?

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de gheorghe254 cu 5 ani in urma.

In prospect scrie : „ Broncho-Vaxom poate preveni sau atenua acutizarile bronsitei cronice, precum si infectiile recurente ale cailor respiratorii - in special sinuzite, rinofaringite, otite - la adult si copil” De asemenea mai scrie:
„ De asemenea, poate fi utilizat, in asociere cu alte tratamente prescrise, in fazele acute ale infectiilor respiratorii”
Deci se ia in mod preventiv sau in timpul ce boala se manifesta ?

Va multumesac. Cu stima , BOLOGA GH.

Raspunsuri (3)

Dr. Cranta Ali

acum 5 ani

Bronhovaxom-ul se recomanda atat preventiv, pentru a preveni aparitia infectiilor cailor aeriene cat si in timpul infectiilor. Preventiv, se ia in cure de cate 10 zile, 3 luni consecutiv, primavara si toamna. In cursul infectiilor respiratorii, se poate administra impreuna cu medicatia prescrisa.

gheorghe254

acum 5 ani

Va multumesc pt raspunsul edificator . Cu stima , Bologa Gh.

gheorghe254

acum 5 ani

Va multumesc pt raspunsul edificator . Cu stima , Bologa Gh.