Cancer?

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de serban1997 cu 10 ani in urma.

Buna ziua, am 16 ani, am fumat aproximativ 3 luni si jumatate si m-am lasat acum o luna. Azi am inceput sa simt ceva in gat, de parca as avea o buba pe interiorul gatului..nu doare, am o raguseala aproape de neobservat, dar de fiecare data cand inghit, simt de parca ceva ar sta lipit pe interiorul gatului si nu ar vrea sa plece. Exista cumva riscul sa fac cancer la gat sau alte boli?

Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (3)

Dr. Tamara Marcovici

acum 10 ani

Buna seara.
Este putin probabil ca dupa a scurta perioada in care ati fumat sa dezvoltati o tumoare maligna faringiana sau laringiana datorata fumatului.Un consult ORL poate preciza cauza simptomelor pe care le descrieti.

serban1997

acum 10 ani

Va multumesc. Daca este intr-adevar o tumoare, in cam cat timp ea se poate extinde ca sa afecteze si alte zone? Si cum se poate extirpa?

Rated

acum 10 ani

ba frate te rog dute la dr si vezi ce iti spune ...si imi zici si mie ce ti-a spus te rog frumos pe id : [email protected] , te rog..mie imi e frica sa ma duc la dr...