Cancer in gat?

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de Utilizator11537105451 cu 4 ani in urma.

Buna ziua! Am nevoie de un sfat sunt disperata! Totul a inceput acum mai bine de 2 luni de la o senzatie de gadilat in gat( si o tuse seaca) si un mucus .. si a urmat cu inflamarea amigdalitelor( mentionez ca am amigdalita acuta de gradul 3) si foarte greu am reusit sa "le vindec" dupa un tratament de aproximativ 3 saptamani dupa care a continuat cu o "ciuperca" in gat.. ce s-a manifestat prin inflamarea papilelor, senzatii de arsura, febra, dureri de ceafa si de ureche si iritatie a limbii.. un tratament de 5 zile ( mentionez ca astazi este cea de-a 5-a zii) iar acum am ramas cu o senzatie de nod in gat, putina raguseala (mentionez ca invat pentru un examen si de 4 luni citesc cu voce tare. Iar de 2 zile am oprit acest citit si se observa imbunatatiri) si o durere de ureche dar rara. Exista vreo posibilitate sa am cancer? Ajutati-ma va rog! 4 medici orl m au vazut un medic dentist si medicul de familie!ce ar trebuii sa mai iau pentru senzatia de nod in gat? E rau? (Mentionez ca atunci cand mananc nu il simt)

Raspunsuri (1)

Utilizator11537105451

acum 4 ani

Mentionez ca mi am facut exudat faringian analize de sange si analize de urina si nu a iesit absolut nimic!