bronsita cronica

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de nicu46 cu 14 ani in urma.

am fost la medic cu fetita in varsta de 1 an si 3 luni .....diagnostc bronsita cronica.......mi-a prescris ampicilina injectii.....eu din ce m-am informat nu e indicat ampicilina.....are febra de 39.6.....i-am dat si nurofen......apoi dupa 5 ore am incercat cu supozitor paracetamol.....febra scade usor dar revine....nu prea poate respira bine ce sa fac ...va rog din suflet sa ma sfatuiti.....daca nu isi rtevine cat de cat cred ca meg la urgenta.... multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

claudia

acum 14 ani

si baietelull meu a racit la cresa ,a inceput cu o tuse care rupea in gat ,lam lasat asa dar dupa 3 zile a facut temi,facea din 4 in 4 ore lam bagat imediat noaptea acasa pe antib ,respectiv augmentin,dupa care a fost la doct pediatru care ia pus diag de bronsita acuta,si ai dat in cont augmentin fusese bine ca incepusem ue sa-i adminstrez,si humex carbocisteina,maimer sau sterimar pt nas,

elenag

acum 14 ani

buna ziua! am citit mesajul dvs si va pot ajuta. Lucrez intr-o companie elvetiana de produse medicale si avem exact solutia pentru copilul dvs. ma puteti gasi la adresa de email [email protected]. Multa sanatate!

elena593114434

acum 14 ani

sincer daca febra nu scade si copilul are un harait in piept cel mai bine ar fi sa mergeti cu el la spital pentru ca poate sa faca spasm laringian si obligatoriu daca copilul nu este alergic la antibiotic (atentie testare inainte de administrare) sa i se administreze.