bronsita acuta

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de inada cu 14 ani in urma.

buna ziua.

am si eu o intrebare:bioparox este bun pt un baietel de 3 ani?

Raspunsuri (5)

STAN ELISABETA -BUZAU

acum 14 ani

AM FETITA IN VARSTA DE 5 ANI SI 6 LUNI SI ARE BRONSITA ACUTA .TOT TIMPUL ARE SENZATIA CA ARE CEVA IN GIT SI TUSESTE I-AM DAT MEDICAMENTELE INDICATE DE MEDIC DAR PERSISTA IN CONTINUARE ACEA STARE NEPLACUTA .CE TRATAMENT SAU TERAPIE IMI RECOMANDATI? CU MULTUMIRI O MAMICA.

elena593114434

acum 14 ani

Este posibil sa fie un reflux gastroesofagian sau poate fi o infectie in gat si pentru asta v-as recomanda sa faceti un exudat faringian si ulterior tratament cu antibiotic.

elena593114434

acum 14 ani

Da poate fi folosit la copii mai mari de 30 luni si la femeile gravide.

claudia

acum 14 ani

multumesc pt raspuns,poate fi folosit pt amigdalita,bronsita etc,conform prospectului?
este normal la 5 zile de antibiotic resp augmentin 457,bis sa mai tuseasca din cand in cand si sa-i curga nasucu cate putin sau tb schimbat pe alt antibiotic/

multumesc

MembruMobileApp1481148003

acum 7 ani

Cel mai bine ar fi sa consultati un medic. Doa acesta va poate scrie un tratament corect atunci cind stabileste cauza. Am avut si noi recent o bronsita urita, iar medicul ne-a zis ca e pe fon alergic, dar a preferat sa luam un tratament naturist si ne-a prescris Prospan. Mi s-a parut destul de bun pt ca i-a usurat senzatia inca din primele zile. Asteptam sa vedem cum vor evolua lucrurile si in continuare.