bronsiolita

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de MembruMobileApp305569 cu 8 ani in urma.

Bună,am un băiețel de 2 ani și de ceva timp ne tot curge nasul si tusim.acum îi curge nasul și are o tuse productiva urâtă cu dureri de gat și a făcut și febra.oare ce îmi puteți recomanda pt.tuse și durere în gat?sanatate

Raspunsuri (3)

Dr. Emil Otesteanu

acum 8 ani

Daca tusea productiva nu este insotita de alte simptome pulmonare si febra poate fi tratata cu Bisolvon sau Bromhexin picaturi ; Un consult medical ar fi necesat pe parcurs !
Sanatate

neagu georgeta elena

acum 8 ani

Vă mulțumim de sfat.o zi minunata va doresc

Utilizator11637003834

acum 2 ani

Buna seara am un bebe 2 luni și jumătate are un harcanit de la naștere îl curăț tot timpul în nascu dar degeaba reapare din nou
Ce sfaturi mi-ați putea da
Mulțumesc