bebe mic

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de silvia.j cu 12 ani in urma.

am o fetita de 8 saptamani si de la nastere se aude si se simte o haraiala la spate, dar nu tot timpul.am impresia ca are legatura cu nasul infundat.nu tuseste nu face febra si o alaptez.mentionez ca saliveaza mult in ultimul timp, iar scaunele sunt mai moi cateodata.ma puteti lamuri despre ce poate fi vorba? a crescut in greutate si are pofta de mancare.

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Aspectul scaunelor este normal sa prezinte variatie, mai bine decat constipatie.
Problema respiratiei zgomotoasa pe care o simtiti si auziti ( fara febra ) trebuie sa o constate si sa decida medicul copilului.