Astm la copil -ce pot face

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de Diva_mom cu 10 ani in urma.

Baietelul meu a fost diagnosticat cu astm bronsic. O prietena mi-a recomandat ca pe langa tratament sa folosesc un purificator de aer -a mai folosit cineva? sunt ok?

Raspunsuri (1)

Dr. Tamara Marcovici

acum 10 ani

Buna seara.
Puteti utiliza un purificator de aer, dar nu este obligatoriu. Daca baiatul este alergic la acarieni, insituiti masuri de reducere a prafului de casa la nivelul intregii locuinte.
Daca locuiti intr-o zona cu incarcatura importanta de pulberi, polen, etc, purificatorul de aer poate fi de real folos. Multa sanatate!