astm bronsic alergic

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de alinacosmina cu 12 ani in urma.

buna ziua!
fetita mea de 1,6 luni a fost diagnosticata cu astm bronsic alergic in urma cu aprox. 3 luni!
am primit singulair, ketof si aerius iar in urma cu 16 zile si un tratament homeopat!
pana in pprezent a luat pulsatilla 3 zile, echinaceea 10 zile si pulmin histamin 4 zile!

incepand de ieri ii curge foarte tare nasul tuseste si de vreo doua ori a eliminat o cantitate mare de flegma !
sunt normale reactiile ? e ca si cum ar face o alergie!

va multumesc

Raspunsuri (2)

eliminare

acum 12 ani

reactiile prin care corpul elimina secretii cat si tusea ajutatoare la expectoratie sunt de regula semne bune si masuri necesare ale organismului. Nu trebuie combatute cu nimic.

alinacosmina

acum 12 ani

oare cam cat timp dureaza reactiile astea?

va multumesc