Amigdalita acuta Plaut Vincent (Suprainfectie stafilococica)

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de anca_ramona cu 11 ani in urma.

Fetita mea de 5 ani si 4 luni a fost diagnosticata cu amigdalita acuta Plaut Vincent (Suprainfectie stafilococica), mentionez ca este al 7-lea episod de puroi in gat din octombrie si pana acum. Va rog sa-mi spuna cineva daca este obligatoriu sa scoatem amigdalele sau avem si alte alternative cum ar fi imunizarea cu moldamin. Va multumesc.

Raspunsuri (2)

Buna ziua

acum 11 ani

Doctorii "trateaza" amigdalitele distrugand sistemul imunitar cu antibiotice. Pe urma tot la "scos" se ajunge. Daca v-ati saturat de medicamente inutile si mai ales daca vreti sa renuntati la scoaterea lor (o alta p***ae) lasati medicina asta in pace si apelati la medicina homeopata care poate vindeca usor o amigdalita, fie acuta, fie cronica. Trebuie insa sa gasiti un medic homeopat adevarat, caci medici alopati care fac pe homeopatii sunt destui si la aia sansa e foarte mica. Daca sunteti din Bucuresti. Drl Ileana Rindasu sau Irina Firurti de ex.

cristi

acum 10 ani

spuneti-mi va rog daca ati reusit sa rezolvati aceasta problema, si daca da, cum. Multumesc !