amigdale la copii

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de orl cu 10 ani in urma.

ce tratament am putea gasi pentru micsorarea amigdalitelor la un copil de 6 ani,fara a face interventie chirurgicala-Va multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Tamara Marcovici

acum 10 ani

Buna ziua. Reducerea dimensiunilor amigdalelor hipertrofiate se poate realiza doar prin metode chirurgicale, in situatia in care exista o recomandare de specialitate (ORL). Multa sanatate.

orl

acum 10 ani

dar nu exista alta modalitate de a reduce amigdalele fara interventie chirurgicala,homeopat sau tratamente mai lejere.Dar cu interventie chirurgicala sau urmarice riscuri sunt