vasi

Afectiuni prostata

Postata de vasbog cu 7 ani in urma.

Am 58 de ani si mi-a iesit analiza de prostata (PSA-UL) marit adica de 6.6 ng/ml.Nu am nici un simptom descris in cazul de adenom de prostata,sau prostatita (probleme sau dureri la urinare),dar am unele probleme de erectie.Ma intreb daca este din cauza prostatei pentru ca am citit ca unii scriu pe acest site ca au prostatita si nu spun ca ar avea probleme cu erectia.Va rog daca cineva poate sa-mi dea niste sfaturi.Am auzit si de plasturii chinezesti PROSTAPLAST.Ce parere aveti?Va multumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Petre Muresan

acum 7 ani

Este necesar sa consultati un medic urolog si sa urmati sfaturile acestuia .
Nu va tratati singur.
dr Petre Muresan