va rog

Afectiuni prostata

Postata de Eugen4155183 cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Sotul meu (65 de ani)a fost operat acum 2 saptamani la Istanbul pentru bypss.De cand a venit acasa urineaza in fiecare noapte cam o data pe ora.Nu ia medicamente diuretice(asa spune doctorul, care ar sugera mai curand o afectiune a prostatei) El a facut in iarna PSA, tuseu rectal( normal).,dar la ecografia din spital i s-a spus ca are prostata marita de volum ( nu era marita la ecografia de acum 2 luni). La urinare nu are dureri,nu are disconfort iar jetul este normal.In conditiile in care se afla acum(dupa operatie) ce pot face? Nu are voie sa ia nici un medicament in afara celor prescrise de doctor ,Daca doriti sa-mi raspundeti va rog scrieti-mi pe email [email protected] Va multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Eugen4155183

acum 12 ani

Problema e ca eu am toata increderea in medicul care l-a operat. Pur si simplu i-a redat viata. Il respect si il iubesc pentru asta, Mi-a spus ca poate fi de la prostata si ma tem caci e ultimul lucru care ne lipsea. Ce varsta are unchiul dumneavoastra? Poate e mai tanar. Nu stiu ce sa mai zic