Va rog sa ma ajutati!

Afectiuni prostata

Postata de zamfirvali cu 11 ani in urma.

Cu Respect ! Va rog daka binevoiti si a-ti face un bine .....sa imi raspundeti macar cu o parere la problema mea...
Pe data de 10.01.2012 la rezultatul PSA a iesit valoarea 2,68 , dupa care am urmat tratament medicamentos la sfatul medicului cu (Omnic Tocas) .
Pe data de 27.03.2012 am repetat iarasi analiza PSA rezultand 2,92.
In luna IUNIE (07.06.2012) repetand analiza PSA A REZULTAT VALOAREA DE 3.62... as dori daka binevoiti sa imi acordati un sfat !!! Va multumesc Anticipat!!!

Raspunsuri (3)

leni

acum 11 ani

Sincer iti dau un sfat,du-te la doctor nu mai sta nici un minut.Sotul meu asa a inceput si nu a ascultat sa mearga la dr.si in doi ani boala s-a agravat cu complicatii si nu se mai vindeca.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa consultati medicul urolog; acest tratament se recomanda in urma unui examen de specialitate in care sa se efectueze tuseu rectal, ecografie abdominala cu descriere prostatei, eventual analiza lichidului de prostata, etc.

zamfirvali

acum 11 ani

Multumesc pentru raspunsuri ....ideea este k daka mai astept inca 6 luni sa vad cum reactioneaza tratamentul nu o sa se mai poata face nimic...sunt in dilema ....sa schimb medicul ?