usturime la urinare

Afectiuni prostata

Postata de Popescu50130295 cu 10 ani in urma.

Buna seara, am si eu o intrebare daca ma putieti ajuta de aproximativ 2lunide zile am usturimi la urinare din penis nu curge nimic, am fost la urolog si mia dat tanavic si uractiv si am facut si urocultura.rezultatul a fost negativ iar tratamentul nu si-a facut efectul, ma puteti ajuta cu o parere.multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Nicolici Alex

acum 10 ani

Buna seara !

Ar fi nevoie de mai multe amanunte .Cand ati facut ultimul examen complet de urina, ultima urocultura, daca sunt boli asociate (de ex. diabet zaharat, boala renala cronica), daca sunt probleme de erectie (erectie dureroasa), analize generale, o echografie de abdomen inferior. Nu totdeauna o singura urocultura elucideaza cauza.

Multa sanatate !