urologie

Afectiuni prostata

Postata de Petronica cu 14 ani in urma.

Buna seara,va rog frumos sa-mi spuneti, tatal meu a fost operat de prostata acum 2 saptamani, a urmat un tratament antibiotic pentru 7 zile, dupa terminarea acestui tratament la 3 4 zile culoarea urinei este rosiatica. Puteti sa-mi dati un raspuns daca este ceva grav sau se trateaza doar de o infectie. Va multumesc!

Raspunsuri (4)

raluca

acum 14 ani

Buna Petronica,

S-ar puta ca de la treatament sa se fi schimbat culoarea urinei, sau poate fi si de la mancare, nu este neaparat sa fi facut vre-o infectie. Daca nu-l supara nimic, cred ca nu trebuie sa te ingrijorezi.

Sanatate multa!

romi

acum 14 ani

am 45 de ani,din 1995 am probleme cu prostata,mi sa spus ca am prostatita ,o inflamare a prostatei,am fost la urolog mi a facut un control mi a dat tratament,dar simtomele dispar si apar mai ales in sezonul rece,uneori ma simt foarte bine,dar daca racesc putin jos ,simptomele apar iarasi,de dormit dorm numai cu fata in jos asa m am obisnuit ,sa fie oare ceva grav?toate cele bune va doresc

ionel

acum 14 ani

Tot se intreaba dar nu raspunde nimeni la intrebare va multumesc

monica

acum 14 ani

puteti sa mi spuneti daca durata de viata a unui barbat operat de prostata este de 7 ani-.de ce va spun asta--socrul meu a fost operat la prostata si medicul a zis ca nu traieste mai mult de 7 ani dupa aceasta interventie,