Tratamente naturiste pentru afectiunile prostatei (marirea in volum a prostatei, cancerul de prostata si inflamatia prostatei)

Afectiuni prostata

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am o durere la testicole si cateodata sub ele

Raspunsuri (7)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

exista tratament pentru adenom de prostata fara interventi chirurgicale,ejaculare retrograda si strictura de uretra . va multumesc anticipat

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am 67 ani si prostata e cam mare dar nui de natura
canceroasa.Nu sunt adeptul operatiilor.
Doresc vindecarea cu medicamente si naturist.
Va rog ce ma sfatuiti.
Multumesc

colnago

acum 14 ani

Va recomand cu increde tratamentul naturist cu sucul Tahitian Noni juice

maria1304

acum 15 ani

Eu urmez untratament medicamentos prescris de urolog si unul naturist cu ceai de {Pufulita cu flori mici" si "anghinarie" de la farmacii de plante medicinale,dimineata si seara cate o cana de infuzie cu o jumatate de ora inaintea mesei. Este un tratament de durata si obligatoriu renunti la alcool, cafea si tigari!!!!!Sanatate!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 42 de ani,am prostata marita omogena,volum 4,6 mm ce tratament ma sfatuiti sa iau ,va multumesc,necesita operata?

adrianux

acum 14 ani

ce inseamna Loja prostatica volum 23.7 , hipoejavascript:void(0)cogena, bine delimitata ?

daniel2013

acum 11 ani

pentru vindecarea de prostata va recomand tratamentul natural cu supozitoare,mai multe detalii www.natural-propolicium.ro