PSA dupa operatie

Afectiuni prostata

Postata de tocons cu 11 ani in urma.

Dupa cat timp dupa operatia de prostata transvezicala (prin taiere) se poate face PSA ?

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nivelul de PSA ar trebui sa scada la un nivel nedetectabil in urma interventiei de inlaturare a prostatei. Deoarece PSA poate ramane in sange timp de cateva saptamani , chiar si dupa inlaturarea tuturor celulelor prostatice, se recomanda determinarea dupa cel putin 6-8 saptamani post operatie.

tocons

acum 11 ani

Va multumesc !

Toia C.

SIMINEA

acum 11 ani

DUPA 5 ANI DELA OPERATIE PSA A AJUNS LA VLOAREA DE 2,96 IN RAPORT CU 4

tocons

acum 11 ani

Operatia s-a efectuat prin taiere ?