prostatita si uretrita 2015

Afectiuni prostata

Postata de Marian CF cu 9 ani in urma.

Ajutoooor lume buna si doctori cu suflet va implor!!! Buna ziua. Am o problema de 4 /5 ani cu prostata si din cauza prostatei se inflameaza si uretra.DE 5 ANI APROAPE MA CHINUI CU ANTIBIOTICE DE TOATE FELURILE SI PROSTAMOL.sunt tanar am 29 de ani si imi este foarte teama.Am fost si la sp. Cantacuzino, La Sf. Ioan in bucuresti si nimeni nu ma ajuta :( Am fost si in Calarasi la 2 medici urologi si tot nimic. INTRU IN DEPRESIE simt ca cedez psihic, uneori ma gandesc sa ma sinucid pt ca nu mai pot indura.. La servici nu ma puteam concentra si am fost dat afara , imi sta mintea numai la problema asta urata :( Am observat ca sunt f multi tineri cu aceeasi problema, pe internet toti sunt in cautarea unui tratament sau medic bun,sa nu mai zic cu cati am vorbit pe messenger sau pe facebook. Va implor ajutati.ma sunt in stare sa fac orice sa scap, nu vreau sa ajung la alte lucruri sa imi tai penisul sau mai stiu ce :( VA ROG DIN INIMIOARA MEA FRANTA DEJA , ajutati.ma pt ca vreau sa fiu normal si sa muncesc si eu si sa scap de usturimi si sa nu mai imi stea mintea blocata numai la probleme.. Cine a descoperit tratamentul prostatitei si uretrei in 2015? Nici macar in anul acesta 2015 nu ne ajuta nimeni? Suntem chiar asa de neinsemnati noi tinerii :(

Raspunsuri (5)

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Buna ziua!

Din descriera Dvs. asa se vede (fara documentele medicale), ca aveti o problema numita, prostatita nebacteriana.
( tratamentele antibiotice in multe cazuri nu sant satifacatoare)
Prostatita nebacteriana este cea mai comuna si mai putin cunoscuta forma de prostatita. Se pare ca reprezinta 80% din cazurile de prostatita. Prostatita nebacteriana este o afectiune cronica. Simptomele se manifesta intermitent.
Tratamentul in cazul prostatitei nebacteriene este dificil si uneori deceptionant, dar antibioticele din clasa fluorochinolonelor (grupul IV) sunt in general eficiente.

Daca ma contactati prin emailul de mai jos, si-m terimiteti fisele medicale, va propun un plan de tratament.

Andrei

acum 8 ani

Eu am probleme cu prostata si folosesc Artum Vision, este natural si imi place foarte mult cum ma simt de cind il folosesc, eu il iau deja a 2 luna si imi place ft mult efectul. Pot sa iti spun doar ca Artum este indicat in toate probleme de prostata asa ca cred ca merita sa il incerci

Utilizator11551532296

acum 5 ani

Bună ziua,mai este valabilă adresa dvs de email, as dori sa va adresez o întrebare, daca se poate!

Vasile

acum 11 luni

Salut spjnemi te rog ai gasit vrun remediu sufar de aceeasi problema astept un rasp

Utilizator11694271834

acum 6 luni

Te-ai vindecat?