Prostata sau hemoroizi

Afectiuni prostata

Postata de cu 14 ani in urma.

Avem un prieten , se plinge continuu ,ca are dureri de stomac , merge la baie, pentru pipi si dupa un timp, scapa o picatura de urina, din nou are senzatia ca trebuie sa urineze si asa mai departe . De un timp are o diaree si cand se sterge , hartia e cu putin sange. Adevarat ca u tot timpul , dar il molesta mult , mai ales ca are un servici , ce nu-i vine bine , ca trebuie sa fuga de la birou la baie din 1/2 in 1/2 de ora .
Ne cere noua sfatul , dar nu stim ce sa-i raspundem .

Raspunsuri (2)

raluca

acum 14 ani

Buna,
Mai are si alte simtome in afara de senzatia de a urina - adica, atunci cand urineaza il si ustura? S-ar parea ca are o infectie urinara. Sa mearga sa-si faca un test de urina sa vada ce are. Cat despre diaree cu sange se pare ca ar avea colita ischemica. Ar fi bine sa-i spui prietenului vostu neaparat sa mearga la control. Multa sanatate si sa ma tii la curent

Adrienne

acum 14 ani

Cred ca ar trebui sa-l convingeti sa inceapa o serie de investigatii. Ar putea fi multe motive : prostata, infectie urinara, hemoroizi, o problema digestiva care implica colonul, etc. Stand si nefacand practic nimic, orice ar fi, nu poate decat sa se agraveze mai mult. Multa sanatate !