Prostata marita ?

Afectiuni prostata

Postata de riany cu 11 ani in urma.

Buna ziua. La un ekograf abdominal mi s-a spus ca am prostata 3/5 ,sunt necesare si alte investigatii ? Am 42 de ani nu fumez nu consum alcool,sunt nopti cand ma trezesc pentru a iesi afara . Multumesc.

Raspunsuri (6)

lidia40

acum 11 ani

Consultati un urolog bun. Sotul meu a consultat unul mai putin bun si l-a tinut 3 luni cu Prostamol timp in care prostata s-a marit si mai mult, avea dureri f mari si urina f des si greu. A schimbat medicul si i-a prescris cel mai revolutionar tratament care a dat rezultate f bune.

cornel

acum 11 ani

Pt Lidia40 Am si eu afectiune similara la prostata i-mi poti spune ce tratament revolutionar i-a prescris sotului tau pt prostata ?Multumesc anticipat.

lidia40

acum 11 ani

Medicamentul se numeste Duodart.

cornel

acum 11 ani

pt lidia40 Multumesc mult ai fost f amabila si raman dator.

Daniel

acum 11 ani

si Prostamol este eficient. Dar daca vrei ceva mai puternic iti recomand Prostate Perform si Zeolit DHQ (lichid). Multa sanatate!

Marius

acum un an

In paralel cu tratamentul medicamentos, este foarte eficient masajul extern(facut usor,in zona prostatei,sub testicole), de 2-3 ori pe zi/ durata 3-4 minute. Se poate folosi un ulei de masaj,sau o crema. De la 2-3 urinari pe noapte,am ajuns chiar la lipsa urinarii pana dimineata,dupa o perioada de timp. Vorbesc din experienta personala, am gasit si eu postat de cineva si am incercat (in acelasi timp fac tratam. cu Omnic 0.4mg).