prostata marita

Afectiuni prostata

Postata de CarmenStanca cu 12 ani in urma.

Buna seara, am citit aici pe un blog despre palmierul pitic si as dori sa stiu daca intradevar aceste medicamente naturiste merita sa fie incercate. Precizez faptul ca tatal meu a avut si pietre la rinichi, iar de la prafurile ce i le-a dat medicul a facut un acid puternic la stomac, si nu l-as mai indopa cu medicamente in plus. Va multumesc!

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Pentru evaluarea afectiunii prostatice este necesar un consult urologic (examinare, ecografie pelvina pentru aprecierea volumului prostatei, evaluarea reziduului mictional, freePSA, PSA) , ce va indica tratamentul potrivit.

CarmenStanca

acum 12 ani

Va multumesc!

andrei

acum 12 ani

am facut psa ul si mi a iesit 5.29....imi puteti spune daca este grav?