prostata inflamata

Afectiuni prostata

Postata de beatrix205112910 cu 9 ani in urma.

Buna,barbat 40 de ani.cat timp este necesar tratamentul cu Omnic Tocas 0,4mg?care sunt alimentele interzise si permise ?? Poate sa lucreze in agricultura in Germania daca este sub tratament ???In urma consultatiei si ecografului rezultatele sunt:
Rinichi drept- 110 mm,ecografic normal
Rinichi staƱg-116 mm,ecografic normal
Vezica urinara- transonica,contur regulat
Prostata transabdominal-40/31/32mm
Tuseu rectal 3x3 cm,consistenta mai moale,sensibila la palpare
Este grav sau isi revine cu tratamentul dat de medicul urolog??

Raspunsuri (1)

Andrei

acum 8 ani

Buna beatrix205112910 incearca Artum Vision, este foarte bun in cazurile problemelor de prostata!