Prostata 49ani?rog un raspuns?

Afectiuni prostata

Postata de Utilizator11604863900 cu 3 ani in urma.

Rezultat ct uro ;prostata cu diametru traversal 4 cm neomogena cu calcificari bine delimitate; fara adenopati ;reperitonale; far acid de ascita ; fara modificari osoase cu semnificatie patologice; modificari degerative osoase:
Ficat cu dimesiuni normale strutura omogena fara leziuni focazilate; splina normala strutura omogena pacreas cu dimesiune normal omogen; glade SRS normale ;vezica semirepletie; virsta 49 ani

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-prostatei/principalele-afectiuni-ale-prostatei_16080