probleme prostata

Afectiuni prostata

Postata de bia jony cu 11 ani in urma.

De cateva luni ma tot doare prostata si cand fac efort apar dificultati de urinare si ma urinez des mai tot timpul ,ce ar putea fI ???

Raspunsuri (4)

membru239553

acum 11 ani

Aceste dificultati de urinare le faceti in timpul zilei sau noaptea in somn ?? Descrieti mai detaliat problema de urinare ?? Ati incercat sa va masurati cantitatea de urina care o urinati in 24h intr-un calendar mictional ???

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa consultati medicul urolog.

bia jony

acum 11 ani

Am fost la urolog ,mi-a zis ca am prostatita mia dat tratament o luna lam luat dar sintomele sunt cam acelas + ca am luat produse naturiste ;Ce as putea lua ;face sa- mi treaca???

danut andrei

acum 11 ani

Buna ziua , as avea o intreabare la dumneavoastra si sunteti ultima mea sansa deoarece am fost la 3 medici urologi pentru problema mea la prostata si nu stiu ce sa ma mai fac.Nu pot sta foarte mult in picioare deoarece ma doare spatele in zona lombara si cervicala, mi sa dat tratament cu prostamol uno timp de 6 luni dar acum dupa o luna atat doar ca nu mai urinez noaptea dar in rest foarte mari sanse de vindecare nu simt.Va rog spuneti-mi ce sa ma fac cu prostatita mea .Va multumesc