Probleme prostata - rog raspuns

Afectiuni prostata

Postata de tserban cu 12 ani in urma.

Buna ziua!
In urma cu cateva luni am inceput sa simt o senzatie, in jurul si sub vezica urinara, asemenatoare celei din timpul unei relatii sexuale, urmata de multe ori de ejaculare. Senzatia e stresanta, nu are legatura cu nici un fel de stimulare sexuala, pur si simplu din bun senin incepe si tine pana se termina cu ejaculare. Am observat asta mai ales daca am vezica presata(de ex. cand stau pe scaun, sau daca merg cu masina si sunt denivelari). Ma gandesc ca o fi vreo infectie la prostata, in ultima vreme am si ceva probleme cu dureri de muschi si articulatii, am inteles ca o prostatita netratata ar putea cauza mari probleme de sanatate.
Va rog sa ma ajutati, dati o parere...

Raspunsuri (3)

Ioana007

acum 12 ani

Stimate domn,

Pentru o evaluare corecta a starii dvs. de sanatate si a unui plan de tratament va recomand sa apelati la serviciile www.mediccenter.ro 0762.28.77.89.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

pentru un diagnostic si tratament este necesara evaluarea clinica si paraclinica a medicului urolog, daca suspicionati modificari in timpul urinarii, secretii uretrale neobisnuite etc.

CarmenG

acum 12 ani

Incercati medicina cuantica.