presiune pe vezica

Afectiuni prostata

Postata de constantin389 cu 13 ani in urma.

simt o presiune pe vezica si urinez 6-7 ori pe zii si cateodata noaptea dar o singura data

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Consultati un medic urolog. Pare a fi un adenom de prostata sau ceva asemanator.

Medic Epuran

acum 13 ani

Polachiuria (urinarea deasă) poate fi cauzată de:
1.cistite (inflamatii vezicale cronice), pericistite (inflamatii perivezicale), tumori pelviene sau vezicale;
2.adenomul de prostata, neoplasmul de prostata, stricturi uretrale etc.;
3.scleroza de col vezical, boli prostatice si tulburari neurologice
4.insuficienta renala cronica, boala polichistică renala etc.
Recomand consultul unui urolog pentru un diagnostic corect.

elenasp

acum 13 ani

Va recomand o investigatie mai completa.Poate fi o infectie urinara un inceput de prostata. Ma puteti contacta la tel 0744870194 pentru mai multe nelamulri.Sanatate multa