operatia prostata

Afectiuni prostata

Postata de viorut cu 12 ani in urma.

dupa oeratia de prostata este adevarat ca prostata recidiveaza ?adica mai apare iar ?

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Pentru a urmari daca exista recidiva dupa interventia chirurgicala la nivelul prostatei, se monitorizeaza dozarea PSA (antigen specif prostatic) (daca cresc valorile peste 4ng/ml

Andra Lelia

acum 11 ani

Buna ziua,bunicul meu in varsta de 81 de ani a fost diagnosticat cu prostata acum o saptamana.Momentan,doctorul ia pus sonda.Dar,ia recomandat sa se opereze.Este mai bine sa se opereze sau sa ia tratament?Astept un raspuns urgent!Multumesc anticipat!